חיבור מודם בחיוג

איך אני מזהה האם יש לי מודם חומרה או ווינמודם ?

זה נורא פשוט לזהות מודם תוכנה
#רוב המודמים החדשים הם תוכנה (99.9%) #אם הוא עלה לך בין 90 ל 200 ש”ח הוא תוכנה. #תסתכל על הדרייברים שקיבלת אם יש שם רק ל-Windows סביר להניח שהוא תוכנה #אם הוא 56K סביר להניח שהוא תוכנה בקיצור על דרך שהשלילה אם לא אמרו לך שהוא מודם חומרה אז רוב הסיכויים שהוא תוכנה (הידוע גם בשם winmodem).

יש לי WinModem, איך אני מתקין אותו ?

בדרך דומה לאיך שעשית את זה ב-Windows: אתה משיג דרייבר. ההבדל הקטו הוא שאתה צריך לקמפל אותו לליבה המתאימה. 90% מהמודמים חומרה (LimModem זה נקרא מעכשיו) חייבים ליבה ממשפחת 2.4.X. אם אתה לא מעוניין לקמפל, אתה יכול להוריד באתר של איגלו, ליבה מקומפלת וכמו כן דרייברים לרוב המודמים הנתמכים כיום בלינוקס: http://iglu.org.il/pub/Hebrew/diego

יש להזכיר שהחבילות האלו עדיין בשלב נסיון, וצורכות קצת ידע בקינפוג LILO או GRUB, מכיון שהן לא מקנפגות את עצמן עדיין…

ומקום שבוא יש את הרשימה המקיפה ביותר של מודמים ומצב התמיכה שלהם: http://www.idir.net/~gromitkc/winmodem.html

יש לי מודם חומרה, לינוקס לא מזהה אותו, מה עושים ?

בהנחה שיש לי מודם מותקן כראוי, איך מתחברים איתו לאינטרנט?

ב KDE יש תוכנה שקוראים לה kppp והיא נועדה להתחבר לאינטרנט בחיבור dial up (חיבור בחיוג רגיל). התוכנה תבקש כמה הגדרות כמו ההתקן של המודם ומספר הטלפון של הספק ולאחר מכן תוכלו להתחבר. ההגדרות הן בדומה למקובל בחלונות (הם מבחינת הממשק והן מבחינת הנתונים שצריך להזין).

אם אנו רוצים להתחבר ללא הממשק הגרפי נשתמש בתוכנה dip

ונתבקש לתת לה כמה פרטים כמו ההתקן המהירות של המודם והמספר טלפון לחיבור. לפרוט על הפקודה הקישו: man dip

אני קונה מודם חדש, איזה מודם לקנות ?

כיום חלק גדול מהמודמים נתמכים בלי יותר מדי בעיות. אתה צריך לקנות מודם עם Chipset של: Lucent, PCTEL, Intel (HaM), Conexant RockWell. ישנם דרייברים ל-SM56 של מוטורולה, אבל הם נתמכים רק בליבה (קרנל) של RH7.1 ולא בגרסאות אחרות. כמו כן ישנם גם דרייברים למודמים של ESS/PINE אבל הם יעבדו רק בליבה בגרסאות 2.2.

דרייברים של מודמים על בסיס Lucent או PCTEL כיום מתוחזקים ע”י אנשים פרטיים, ולכן יש סבירות שיתוחזקו עוד הרבה זמן. מודמים מבוססים (Intel (HaM מתוחזקות ע”י חברת Intel עצמה' אך לאחרונה דובר על הפסקת התמיכה בהם עוד כמה גרסאות (בגלל חילוקי דיעות עם לינוס טורוולדס). לעומתם ישנם את הדרייברים של Conexant/Rockwell שנכתבים ע”י חברת צד שלישית, וכרגע מתוחזקים על ידה באופן מדהים. אתה יכול להוריד את הדרייברים בגרסה בינארית לכל הפצה שקיימת כיום כמעט, בנוסף לקוד מקור חלקי שלהם.

כמה לינקים רלוונטים:

ולרשימה המלאה:

http://www.idir.net/~gromitkc/20020731a.html
http://www.idir.net/~gromitkc/20020731a.html

פשוט תבקש מודם שנתמך בלינוקס מהמוכר. הוא אמור להיות ברשימה הזאת. מה שמומלץ זה לקחת אותו הביתה לנסות, ואז אם לא עובד להחזיר. לא כל חנות מסכימה לזה, ולכן חשוב לסגור את זה עם המוכר מראש. מוכרים מסויימים (בעיקר חסרי ידע) יכולים למכור לך מודם ולטעון שהוא נתמך בלינוקס, לכן, לפני שאתה קונה את המודם, חשוב לבדוק שמדובר בסוג מודם הנתמך על ידי לינוקס.


* קודם - אינטרנט בכבלים
* ראשי
* הבא - ISDN

שות/חיבור_מודם_בחיוג.txt · שונה לאחרונה ב: 2008/06/19 18:34 (עריכה חיצונית)
chimeric.de = chi`s home Creative Commons License Valid CSS Driven by DokuWiki do yourself a favour and use a real browser - get firefox!! Recent changes RSS feed Valid XHTML 1.0