יישומי אינטרנט

איך מתקינים "פלאש" בלינוקס ?

קודם כל, בדפדפן firefox ההתקנה היא אוטומטית. הוראות אלה הן לדפדפני mozilla ישנים או ל konqueror

מורידים את התוסף של הפלש מהלינק הבא ופותחים את הקובץ בעזרת הפקודה TAR:

$ tar -zxvf flash_linux.tar.gz

ניכנסים לספריה cd flash_linux ומעתקים את שני הקבצים (libflashplayer.so וShockwaveFlash.class) לספרית הפלגין של הדפדפן המועדף אצלי זה מוזילה 1.0 אז אני משתמש בפקודה

cp ~/flash_linux/ShockwaveFlash.class usr/local/mozilla/plugins
cp ~/flash_linux/libflashplayer.so usr/local/mozilla/plugins

סוגרים את כול החלונות של הדפדפן ומפעילים מחדש

הערה: הנחנו שהורדת את ה flash לתוך ספרית הבית שלך (למשל /home/ron אם אתה משתמש בשם ron ) בכל מקרה, אפשר להחליף את ~ במיקום של הספריה שאליה נפתח קובץ ה tar.gz של הפלאש.

בגדול זה הפיתרון אבל מומלץ להציץ בקובץ ה README שבא עם הפלאש, לעוד מידע. אגב, אחרי שהתקנו את הפלאש במוזילה / נטסקייפ, אפשר בדפדפן Konqueror לאמר לו ב”הגדרות דפדפן” תחת “תוספים של נטסקייפ” –> “סרוק אחר תוספים חדשים”, ולאחר מכן, הפלאש אמור לעבוד גם בדפדפן זה.
אם זה לא עובד,אתה צריך להתקין את החבילה שנקראת: kdebase-nsplugins, שהיא כוללת את התוספים של פלאש מוכנים לעבודה בדפדפן הספציפי הזה.

למה מוזילה "נתקע" לי בעמודים עם פלאש?

אם התקנת כראוי, ייתכן והבעיה היא עם הנושא של הסאונד. הפלאש עובד מול oss במידה ואתה נניח משתמש ב artsd (זה בד”כ המצב ב KDE ) יש בעיה. הפתרון הוא פשוט: הרץ את מוזילה בצורה הבאה אם אתה משתמש ב-kde:

$ artsdsp mozilla

אם אתה משתמש ב-Gnome:

artsdsp mozilla

ב-Mandrake ישנה פקודה שבודקת תחת איזה סביבת עבודה אתה נמצא ומריץ את הפקודה המתאימה:

soundwrapper mozilla

זה אמור לפתור את הבעיה, במידה וה”אשמה” היא בשרת הצליל של KDE או של Gnome.

איך מתקינים ג'אווה לצפייה בעמודים עם ג'אווה?

התקנה במוזילה:
הדרך הקלה ביותר היא להיכנס לאתר שמכיל Java כמו www.maariv.co.il בעת העליה של הדף נקבל הודעה על כך שלא מותקנת תמיכה ב-Java, לוחצים על OK. בחלון שנפתח בוחרים את האופציה השלישית (Java For Linux) וההתקנה מתבצעת באופן אוטומטי. אחרי שההתקנה נגמרת (בערך 5 דקות) יש לסגור את כל החלונות הפתוחים של מוזילה, להפעיל מחדש ויש לנו Java.

בקשר לתמיכה ב konqueror, בגדול, בהנחה וג'אווה מותקן במחשב, אמורה להיות תמיכה. לעוד מידע: http://www.konqueror.org/konq-java.html

אתרים שונים לא עובדים לי, מה עושים?

בגדול, כל אתר שעובד על מוזילה בחלונות, וכל אתר שנבנה בהתאם לתקנים אמור לעבוד בלינוקס (גם במוזילה וגם ב konqueror).

בפועל, יש אתרים, שמסיבות כאלה ואחרות, עובדים רק מול אינטרנט אקספלורר בצורה מלאה. במקרה כזה, אין הרבה מה לעשות, חוץ מלשלוח מייל מנומס בנושא לאותו אתר, ולהסביר לו בצורה ידידותית, שזו לא הדרך.

הערה חשובה: קונקורר אמור לתמוך בחלק מההרחבות הייחודיות של אינטרנט אקספלורר, לפיכך, אם ישנו אתר שאינו עובד במוזילה, אפשר, ורצוי, לנסות להריץ אותו ב konqueror .

אילו לקוחות IRC קיימים ללינוקס?

ישנו מגוון רחב של לקוחות IRC ללינוקס, ביניהם יש לקוחות טקסטואלים ולקוחות גראפיים. בין הלקוחות הגראפיים נמצא את xchat, ksirc, kvirc ועוד רבות וטובות. ישנם לקוחות כמו BitchX, ircII, epic, irssi, sirc שמה שמיחד אותם זה שהם בעלי ממשק טקסטואלי.

אלה הלקוחות המובילים וסביר להניח שחלקם לפחות יהיו כלולים בדיסק ההפצה שלך.

האם יש ICQ ללינוקס?

לא.
אנשי ה-ICQ לא דאגו לפתח גרסאת לינוקס (לפחות לא גרסא נורמלית, קיימת גרסאת ג'אווה שאינה תלויה במערכת ההפעלה, לא משהו שאפשר להמליץ עליו).

למי שכן רוצה לדבר ב-ICQ, יש מספר תוכנות טובות לזה: התוכנה הפופולארית והמשוכללת ביותר היא licq - תוכנה מאוד משוכללת, עם המון פיצ'רים טובים, היא נמצאת “בילט אין” ברוב ההפצות הפופולריות, וכמובן תמיד ניתן להוריד אותה/לקבל עוד מידע מאתר הבית:http://www.licq.org

עוד תוכנה מאוד מוצלחת היא kxicq - מדובר בקליינט מעולה לפרוטוקול ICQ מבוסס Qt עם מספר פיצ'רים נוספים לשולחן העבודה KDE. תוכנה מעולה, ואם מקמפלים אותה מול Qt3 מקבלים תמיכה מעולה בעברית. הכתובת של אתר הבית היא:http://www.kxicq.org

CenterICQ הוא לקוח ICQ עם ממשק טקסטואלי, הוא מסוגל להתחבר גם לרשתות של MSN, Yahoo, AOL, IRC.

לקוח וותיק בעל ממשק טקסט פשוט ואפשרות לרוץ על מספר רב מאוד של פלטפורמות הוא mICQ.

האם יש AOL מסנג'ר? ו-YAHOO מסנג'ר?

כן! ישנם מספר ישומיים שמתאימים למטרות אלה.
לעבודה מול פרוטוקול שירות המסרים של AOL ניתן להשתמש בתוכנות גראפיות כמו Kinkatta, Kit או בתוכנות מבוססות ממשק טקסטואלי כמו Bonim, nTAIM.

לעבודה מול שירות המסרים של Yahoo ניתן להשתמש בתוכנות גראפיות כמו QtChat, KYIM, GTKYahoo או בתוכנות מבוססות ממשק טקסטואלי כמו Ari's Yahoo Client, Curfloo, GnuYahoo.

ישנם גם תוכנות שמשלבות את שתיי האפשרויות ביחד (גם AOL וגם Yahoo), בקטגוריה זו ניתן למצוא את Kopete, Gaim, CenterICQ, Jabber, Gabber.

את כל התוכנות שמוזכרות פה ניתן למצוא באתרים:

# http://apps.kde.com
# http://freshmeat.net
# http://www.gnome.org/softwaremap

איך אני קורא דואר אלקטרוני בעברית?

ישנן מספר אפשרויות לקריאת דואר אלקטרוני, ביניהן: * שימוש בתוכנת הדואר של מוזילה. * שימוש בתוכנת הדואר של KDE ששמה kmail.

איך אני מייבא את האימיילים שלי ללינוקס?

כמו רבים אחרים, אתה נוהג לשמור אימיילים חשובים שלך בתוכנת המייל שלך (אאוטולוק אקספרס, פגסוס, אודורה, נטסקייפ…) ואתה רוצה להעביר אותם לתוכנת המייל שלך בלינוקס. אם תבחר ב kmail כתוכנת המייל שלך יש אפשרות מאוד פשוטה לייבא את אותם מיילים.

השתמש בתוכנה: kmailcvt.
היא בעלת ממשק מאוד פשוט ותאפשר לך לייבא את הדוא”ל בצורה מאוד פשוטה ויעילה, ישירות לתוך ה kmail שלך.

איזה קליינט FTP טוב יש בלינוקס?

ישנם רבים וטובים.
תחת “קונסול” (המערכת הטקסטואלית) יש את ftp הסטנדרטי, הפשוט שתמיד זמין ועושה את העבודה. יישום יותר מתקדם תחת הקונסול זה ncftp שכולל המון אפשרויות טובות (כמו השלמה אוטומטית בעזרת המקש tab, המון אפשרויות עזרה בהקלדה של help, תמיכה מלאה ב resume ועוד..).

תחת X (המערכת הגרפית) יש מגוון כלים. הכלי הוותיק, הפשוט והמוכר הוא gftp שבהחלט כולל ממשק פשוט, אבל עושה את העבודה היטב. אפשרות נוספת היא להשתמש בדפדפן, למשל konqueror שעושה את העבודה וכולל אינטגרציה מושלמת עם שולחן העבודה KDE.

ישנם עוד מספר אפליקציות גרפיות לא רעות, וכל הזמן יוצאים עוד ועוד כלים, אבל בסה”כ gftp תחת המערכת הגרפית (זמין בד”כ ישר מהקופסא) והן ncftp במערכת הטקסטואלית, אמורים בד”כ לספק את המשתמש הממוצע.

איך אפשר לבצע הורדה בהמשכים בלינוקס (בדומה לשימוש ביישום גטרייט בחלונות)?

ישנם מגוון אפשרויות ברמות שונות של מענה.
ישנו הכלי הטקסטואלי המצויין, wget, לכלי זה יש המון אפשרויות, כמו הורדת אתרים שלמים, הורדת קבצים בהמשכים וכו'… כלי שמאוד מומלץ להכיר.

כלים גרפיים קיימים גם הם במערכת הלינוקס, כלי מאוד מוצלח הוא ה X downloader הזמין בכתובת הבאה: http://www.krasu.ru/soft/chuchelo/

אפשרות נוספת היא להוריד קבצים עם konqueror, שהוא דפדפן האינטרנט של פרוייקט KDE. דפדפן זה מאפשר מגרסא 2.0 לבצע הורדה בהמשכים. קבצים שמורדים נשמרים עם סיומת part וניסיון שכתוב עליהם כשמנסים להמשיך את ההורדה, יוביל להודעה שתציע לעשות resume ….

בגרסא 3.1 של KDE הוכנסה גרסא חדשה של מנהל הורדות המשתלב בדפדפן, אשר מאפשרת יכולות הורדה מתקדמות.


* קודם - ISDN
* ראשי
* הבא - חומרה - כללי

שות/יישומי_אינטרנט.txt · שונה לאחרונה ב: 2008/06/19 18:34 (עריכה חיצונית)
chimeric.de = chi`s home Creative Commons License Valid CSS Driven by DokuWiki do yourself a favour and use a real browser - get firefox!! Recent changes RSS feed Valid XHTML 1.0